PROJE
Kıranışıklar Ürün Toplama Merkezi
PROJE

 Birlikte Büyükşehir, birlikte bütünşehiriz dedik ve ilçemiz Kıranışıklar Mahallemize yapılan Ürün Toplama Merkezinin açılışını gerçekleştirdik.

 Kıranışıklar Ürün Toplama Merkezi’nin açılışında konuşan Başkan Altepe, 2 yıldır Bütünşehir kapsamında Bursa’nın her bir bölgesine yatırımlar yaptıklarını hatırlatarak, daha işin başında olduklarını söyledi. 2 yılda diğer ilçelerde olduğu gibi Keles’in de tüm köylerine hizmet götürdüklerini, eksikliği hissedilen yatırımları faaliyete geçirdiklerini söyleyen Başkan Altepe, alt ve üst yapı yatırımlarının yanında dağ bölgelerinin ekonomisini canlandıracak süt ürünleri tesisi gibi yatırımların da yine Bütünşehir Yasası kapsamında yapıldığını belirtti. Hedeflerinin dağ bölgelerine hayat vererek geriye olan göçü başlatmak olduğunu ifade eden Başkan Altepe, onlarca yıldır yapılamayanları bu dönemde gerçekleştirerek kentin bir bütün olarak kalkınmasını istediklerini söyledi. Üreticinin daha önce yetki karmaşası nedeniyle çok ciddi sıkıntılar yaşadığını fakat bu dönemde Bütünşehir Yasası’nın getirdiği avantajlarla birlikte yaşanan sıkıntıların tarihe karıştığını vurgulayan Başkan Altepe, “Daha önce bir yatırımın yapılabilmesi için çok ciddi efor sarf edilmesi gerekiyordu. Çiftçi, dilekçesine muhatap bulabilmek için kapı kapı dolaşıyordu ve sonuç alamıyordu. Fakat şimdi devir değişti. Dilekçesini veren, talebini programa aldırıyor. Yatırımlar da en kısa sürede gerçekleştiriliyor” dedi. Ürün toplama merkezinin de yine bu kapsamda hizmete alındığını kaydeden Başkan Altepe, “Yapılan yatırımla birlikte üretimin topluca satılmasını, uygun koşullarda muhafaza edilmesini ve değerini bulmasını arzuluyoruz. Ürün daha çok para etsin, üreticiden tüketiciye ulaşma noktasında en kısa yolu çizelim istiyoruz. Ürün toplama merkezi, bu yolda daha başlangıç” diye konuştu.

 Belediye Başkanımız Mehmet Teke ise Büyükşehir Belediyesi tarafından Kıranışıklar’da hizmete alınan ürün toplama tesisinin bölge ekonomisine hayat vereceğini ifade etti. Kıranışıklar’ın kiraz deposu olduğunu ve ürün toplama merkezinin üretimin yoğunluğu nedeniyle bu bölgede yapıldığını kaydeden Teke, “Burası sadece ürün toplama merkezi değil, hayırların ve çeşitli cemiyetlerin de yapılabileceği güzel bir tesis oldu. Halkımızın ihtiyacı olan, memnun eden merkez nedeniyle başkanımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 Kıranışıklar Mahallesi Muhtarı Ali Işık da bölge olarak alt ve üst yapı, üretim noktasında daha önce çok büyük sıkıntılar çektiklerini hatırlatarak, Büyükşehir Belediyesi’nin devreye girmesiyle birlikte bir bir refaha erdiklerini vurguladı. Muhtar Işık, bölge sorunlarına yönelik gösterdiği hassasiyet nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür plaketi takdim etti.

T.C KELES BELEDİYESİ © TÜM HAKLARI SAKLIDIR. ADRES: CUMA MAHALLESİ ATATÜRK CADDESİ PK:16740 BURSA / KELES