“ Yörüklerin İzinde “ Keles’ te

  Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Dağcılık Federasyonu Bursa İl Temsilciliği ile birlikte düzenlenen “ Büyükşehir ile Adım Adım Bursa “ projesinin 4. Etap doğa yürüyüşü olan “ Yörüklerin İzinde “ Keles’te gerçekleşti.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Dairesi Başkanlığı tarafından projelendirilen “Büyükşehir ile Adım Adım Bursa” kentimizin güzelliklerini tanıtmaya devam ediyor. Proje kapsamında gerçekleştirilen 4. Etap doğa yürüyüşü olan “ Yörüklerin İzinde “ Tayyare Kültür Merkezi’nde start aldı. 13 Aralık 2015 Pazar günü saat 07.30’da Tayyare Kültür Merkezi’nde buluşan katılımcılar sabah kahvaltılarını teslim aldıktan sonra program için hazır bulundurulan araçlar ile Keles İlçesi Baraklı Mahallesi’ne hareket etti. Baraklı Mahallesi Orman Deposu’nda Keles İlçesi’nden gelen katılımcılar ile birleşen gurup Baraklı ( Karaağaç ) Göleti’ne doğru hareket etti. 180 katılımcıdan oluşan gurup önce Baraklı ( Karaağaç ) Göleti’nde kısa bir mola verdi. Tabiatın eşsiz güzellikleri fotoğraflayan gurup kısa bir molanın ardından Keles Kocayayla’ya doğru hareket etti. Uludağ’ın güney yamacının eşsiz güzelliklerini ve aynı zamanda Bursa’nın su kaynaklarını da takip eden rota katılımcıların güzel izlenimleriyle Keles Kocayayla’da son buldu. Bursa Vali Yardımcıları Nevzat ERGÜN ve İbrahim AVCI ‘nında eşlik ettiği programda keyifli anlar yaşandı. Marmara Bölgesi’nin en büyük yaylası olan Kocayayla’ya ulaşan gurup hatıra fotoğrafı çektirdi.
Projeye bir destekte Keles Belediyesi’nden….
Kocayayla’ya ulaşan gurubu Keles Belediye Başkanı Mehmet TEKE karşıladı. Beraberinde hazır bulunan meclis üyeleriyle birlikte guruba hoş geldiniz diyen Mehmet TEKE katılımcı gurup ile birlikte keyifli anlar yaşadı. Keles Belediyesi tarafından hazırlanan kır gazinosunda Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanmış olan köfte – ekmek ikramı yapıldı ve katılımcılar şöminenin karşısında yemeklerini yediler. Yapılan çay ikramının ardından Uludağ’ın eşsiz manzarasının karşısında keyifli anlar yaşayan katılımcılar kısa bir süre sonra Keles’e hareket ettiler. Keles’te 1 saatlik serbest zaman içerisinde katılımcılar ilçeyi gezme, alışveriş yapma ve sıcak bir çay içmeye fırsat buldu. Dağcılık Federasyonu Bursa İl Temsilcisi Nazif MAKAS Bursalı Dağcılara verdiği destekten dolayı Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep ALTEPE’ ye teşekkür etti. Projeye verdiği destekten ve misafirperverliğinden dolayı Keles Belediye Başkanı Mehmet TEKE ’ye de teşekkür eden Dağcılık Federasyonu Bursa İl Temsilcisi Nazif MAKAS Keles’ te bir daha bulunmanın Bursalı Dağcıları mutlu edeceğini belirtti. Keles Belediye Başkanı Mehmet TEKE programın sonunda otobüslerine binen dağcıları tek tek uğurlayarak Bursa’ya yolcu etti. Program saat 19.00’da Tayyare Kültür Merkezinde son buldu.

T.C KELES BELEDİYESİ © TÜM HAKLARI SAKLIDIR. ADRES: CUMA MAHALLESİ ATATÜRK CADDESİ PK:16740 BURSA / KELES