Keles Belediye Başkanı Bursa TV

  Keles Belediye Başkanı Veteriner Hekim Mehmet TEKE Bursa TV’de yayınlanan Osman Kenan Çapoğlu ile Gündem Programı’na konuk oldu.

  23.12.2015 Haber Metni Bursa

  Keles Belediye Başkanı Veteriner Hekim Mehmet TEKE Bursa TV’de yayınlanan Osman Kenan ÇAPOĞLU ile Gündem Programına Konuk oldu. Program ilçemizin tanıtım filmi ” Uludağ’ın Gülen Yüzü Keles ” ile başladı. Sonrasında ilçemizin tarihi, coğrafi nitelikleri, sosyo-ekonomik durumu, yatırımları ve planlanan turizm çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan TEKE en büyük hedefinin insan refahı olduğunu belirtti.

  450.000 TL’lik su gelirine karşın 5.000.000 TL’lik altyapı yatırımı…

  Programın devamında Büyükşehir Yasası’nın kırsalda sağladığı hizmet ağından da bahseden Keles Belediye Başkanı Veteriner Hekim Mehmet TEKE 2015 yılı içerisinde Buski Genel Müdürlüğü ile koordineli yapılan çalışamalar ile 450.000 TL’lik su gelirine karşı 5.000.000 TL’lik yatırım ile mahallelerimizin bir bölümünün alt yapı çalışmalarını tamamladık dedi.
2016 yılı içerisinde planlanan hedefler doğrultusunda Keles ilçe merkezide dahil olmak üzere altyapı çalışmalarının tamamlanacağını belirten Başkan TEKE Büyükşehir Yasası kırsalda yatırım yapılmasını hedefleyen bir çalışma sistemidir dedi.

  Öne çıkan başlıklardan bazıları…..

  BESAŞ gıda hijyeni ve teknolojisi konusunda öncü bir markadır.

  İlçemizde yatırım adına en büyük değerlerden olan BESAŞ Keles Süt Ürünleri İşleme Tesisi çok büyük önem arz etmektedir. Gururla söylemeliyim ki ilçemde 25 yıl Veteriner Hekim olarak hizmet verdim. Gıda teknolojisi ve hijyeni konusunda uzmanım. Vatandaşlarımız bilmelidir ki burada üretilen ürünlerin her biri güvenle tüketilebilir. Tesis aynı zamanda önemli bir istihdam kaynağıdır. 10’larca kardeşimiz burada çalışarak ailelerinin geçimini sağlamaktadır.

  Mahalle konaklarımızı, okullarımızı ve tarihi eserlerimizi yeniliyoruz….

  En büyük hedefim insanın refahıdır. 13.100 kişilik bir nüfusa karşın yaklaşık 50.000 kişilik büyük bir nüfus şehir merkezinde yaşamaktadır. Hem mahallelerimizde yaşayan hemde şehir merkezinden haftalık tatillerinde yada başka sebeplerle gelen vatandaşlarımız için her türlü iyileştirmeyi yapıyoruz. Kemaliye Mahalle’miz buna en büyük örnektir. Burada hem camimizi restore ettik aynı zamanda da otel konforunda bir mahalle konağı yaptık. Atıl durumda olanların yenisini yapıyoruz, bir bölümünü de restore ediyoruz. Tarihi Yakup Bey Hamamı’nın restorasyonunu yaptık şimdi ise vatandaşlarımızın kullanımına açıyoruz. Okullarımızın restorasyonlarını yapıyoruz, eğitime destek veriyoruz ve eğitiminde takipçisiyiz.

  Alpağut – Kıranışıklar – Kemaliye – Yazıbaşı – Avdan – Basak – Harmancık Yolunda Müjde

  2015 yılı hedeflerimiz içerisinde olan mahalle yollarımızın revize çalışmalarına başlayarak arazi yolları da dahil olmak üzere iyileştirmelere başladık. Şimdi ise hedefimizde mahalleleri birbirine bağlayan yollarda sıcak asfalt çalışması var. İlk olarak ilçemizin en büyük turistik ve kültürel değeri olan Kocayayla’dan başladık. 5.5 km.lik yolu sıcak asfalt ile kaplamak ilk olarak bize nasip oldu dedi. Şimdi ise çalışmalarımızın bir parçası olan Keles ile Harmacık ilçeleri arasındaki mahallelerde sıcak asfalt çalışmasına başlıyoruz diyerek vatandaşlarımızda heyecan uyandıran haberi paylaşmış oldu.

  Marmara’nın Uzungölü’nü planlıyoruz

  İlçemiz Gököz Mahallesi’nde bulunan Muharrem Şah Göleti’nde bir seri turizm planlamasına başladık. Özel bir işletmenin girişimi ile 2.500.000 TL’yi bulan bir yatırım gözler önüne çıkmış oldu. Şimdi ise bölgede bir turizm planlaması yaparak yatırımcıları ilçemizde yatırım yapmaya davet ediyorum. Bize müracaat eden kim varsa yasal ölçüde el verdiği sürece desteklerimizi sağlayacağız. Tüm vatandaşlarımızı hemşehrimiz olan Müzeyyen Senar’ın köyü Gököz’e bekliyorum.

  Hedefimiz kırsal turizm….

  Marmara Bölgesi’nde önemli bir konuma sahip olan 1100 metre rakımlı Kocayayla doğasıyla eşsiz bir güzellik sunuyor. Orhangazi ve Nilüfer Hatun’un düğünlerinin yapıldığı Kocayayla her yıl geleneksel olarak yapılan kültür şölenleri ile vatandaşlarımıza olanak sağlayarak farklı bir kültürel potansiyel yaratıyor. Bursa’da ilk defa doğa ile insanın iç içe olabileceği bir karavan alanı yarattık. Her türlü fiziki yeterlilik hazır. 24 saat sıcak suyuna varana kadar misafirperverliğimizide ön plana çıkararak konuklarımızı misafir ediyoruz. Tüm bu hizmetlerimiz ücretsiz olup hedefimiz yalnızca esnafımızın para kazanmasıdır. İlçeye uğrayan her bir insan ilçede ekonomik katkı sağlarken aynı zamanda sosyal bir değişimede fırsat tanıyor. Tüm doğa severleri ilçemize bekliyorum. 2015 yılı içerisinde Türkiye’nin en büyük motosiklet festivali olan Bursa Enduro Motofest’i Kocayayla’da gerçekleştirdik. Binlerce insan ilçemizi ziyaret ederek bu eşsiz güzelliği tatma şansı buldu. Ama fark ettiğim bir şey vardı. Onlarla iç içe olan bir belediye başkanı. Şimdi ise sürekli bir sirkülasyon var ve artık Keles için yabancı yüzler değiller. Onlarda bizden birisi ve sürekli fikir alışverişi yapıyoruz. Geçtiğimiz hafta Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen bir etkinlikte 200 dağcı arkadaşımızı Kocayayla’da ağırladım. İnşallah devamlılığı adına çalışmalarımızı devam ettirerek Baraklı – Kocayayla – Gelemiç hattında keyifli bir yürüyüş yolu yapacağız ve güvenli bir şekilde faaliyet yapmalarını sağlayacağız.

  Gelemiç’te yeni bir model oluşturacağız

  En büyük örneğini Saitabat ve Cumalıkızık’ta gördüğümüz kültürel niteliklerden gelir sağlama hedefi inşallah çok yakında Gelemiç Mahalle’mizde olacak. Burada yeni inşa ettiğimiz köy konağımızın bir bölümünü mahallemizde yaşayan bayanlarımızı örgütleyerek yöresel ürünlerin satışının yapıldığı, kültürel değerlerin yansıtıldığı, gelir elde edici bir modele dönüştüreceğiz. Kanosuyla, raftingiyle, sportif tırmanışıyla, yürüyüş yollarıyla ve mahallemizin en büyük özelliği olan panoramik görüntüsüyle Gelemiç mahallemiz bir marka olacak.

  İlçemizde görev yapan tüm Belediye Başkanlarımıza, tüm yöneticilere huzurlarınızda teşekkür ediyorum…

  Keles insanın, birlikteliğin iç içe olduğu bir ilçedir. Tüm vatandaşlarımızı hane hane mahalle mahalle ziyaret edip dertlerini dinliyoruz. Bütün siyasi partilerle uyumlu tüm eski belediye başkanlarımızla fikir alışverişi içerisinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. İlçe adına katkı sağlamak isteyen kim varsa hepsine huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

T.C KELES BELEDİYESİ © TÜM HAKLARI SAKLIDIR. ADRES: CUMA MAHALLESİ ATATÜRK CADDESİ PK:16740 BURSA / KELES